Sõbrad

Korporatsioon Leola

Korporatsioon Leola asutati Tallinnas 16. oktoobril 1920. aastal. 

Korporatsiooni nimi valiti muistse Eesti vabadusvõitleja Lembitu linnuse nime järgi. Leola diviisiks sai Age quod agis  (tee, mis teed), mille sügavam mõte on, et mida iganes sa teed, tee seda hästi. Korporatsiooni värvideks valiti violett, kollane ja valge, mis vastavalt sümboliseerivad truudust, tublidust ning ausust.

Korp! Leola on ainus praegu tegutsev Eesti korporatsioon, mis kogu aeg on tegutsenud ainult Tallinnas. Ka aastail 1933–1936, kui Tallinnas katkestati tehnilise kõrghariduse andmine ning selle asemel avati tehnikaharu Tartu Ülikooli juures, jäi Leola Tallinna ja võttis aktiivselt osa selgitustööst tehnilise kõrghariduse jätkamise eest pealinnas.

Vaata lisa www.leola.ee

Sõprusleping korp! Leola ja korp! Lembela vahel sõlmiti 22. juunil 1997.

Sõpruslepingu 10. aastapäev juunis 2007. a

Korporatsioon Selga

Korporatsioon Selga on läti naiskorporatsioon, mis asutati 17.02.1927 Riias. 

Mõte luua naiskorporatsioon tuli Riia tudengitel Läti Vabariigi aastapäeval 18. novembril 1926. a. Korporatsioon Selga värvid on kollane-sinine-hõbedane. Kollane tähendab elurõõmu ja päikselist tööd. Sinine on vaimu sügavus ja teadus. Hõbedane tähendab halli argipäeva muutmist hõbedaselt säravaks. Korporatsioon Selga lipukiri on: Loo ennast isamaa, töö, ilu ning teaduse heaks!

Vaata lisa www.selga.lv

Kartell-leping korp! Selga ja korp! Lembela vahel sõlmiti 29. mail 2011.

Korporatsioon Selga 85 a juubeli ball

Korp! Selga 85. aastapäeva juubeliballil 2012. a