Lembelensad külastasid etendust “Ukuaru”


28. september 2013

23. septembril oli korp! Lembela liikmetel au osa saada auvil! Veera Saare loomingust. Üheskoos külastati Draamateatris Ugala teatri külalisetendust “Ukuaru”, mis põhineb auvil! Veera Saare samanimelise romaani esimesel köitel. Romaan pälvis 1970. aastal Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna. 

Loo peategelaseks on südi Eesti naine Minna, kelle elusaatusele saab vaataja kaasa elada nii Teise maailmasõja eelsetel aastatel kui ka suures sõjakeerises. Olgu ajad nii karmid kui tahes, laste sünnitamise ja kasvatamise kõrval tuleb Minnal künda ka põldu ning langetada metsa. Samal ajal ei unusta südi Eesti naine armastust, naeru ja hoolimist ning kogu seda ilu tema ümber, mida maailmal on pakkuda.

Võib öelda, et “Ukuaru” põhiolemuse on tabavalt kokku võtnud etenduse lavastaja Madis Kalmet, kes on öelnud: “See on ood Eesti naisele, eesti rahva edasikestmisele ja armastusele”.

Meeleolukale teatrielamusele lisaks annab nähtu edaspidiseks mõtteainet Eesti naisele omasesse loomusesse süüvimiseks, mis on palju mitmetahulisem, kui esmapilgul võib arvata.