Lembela raamatuklubi õhtu „Jälle maailma peal ripakil“

C! Lembela raamatuklubi oli pikemat aega olude sunnil suhtluskeskkonna jutukeste näol, kuid siis …

Ühel maikuu õhtul kogunesid lembelensad meie armsasse konventi, et võtta vastu külaline Liina Metsküla, kes on käinud 80 eri riigis. Täpsemalt tuli Liina meile külla raamatuklubi õhtu raames. Ta rääkis meile oma seiklustest maailma eriilmelistes paikades, millest osa on talletanud ka raamatusse „Jälle maailma peal ripakil“.

Ta täiendas raamatus kirjeldatud sündmusi ja lisas oma emotsiooni neisse. Tänu sellele said nii mitmedki lembelensad kuulda põnevaid lugusid alates Ida-Aasiast ja lõpetades Lõuna-Ameerikaga. Lood elust enesest ei pärinenud vaid suurtest metropolidest. Nimelt reisib Liina põhiliselt mitte kõige tüüpilisemates turismipiirkondades, et tunda seda õiget eluolu. Jah, turismimagneteid on tore näha, aga ehedat kultuuri saab vahetult tajuda selle kultuuri enda sees. Siiski alati ei ole see ehedus see, mida tegelikult tahaks kogeda. Näiteks ühes Lõuna-Ameerika slummis jalutas Liina tänaval nagu Mati jalutab Saaremaal, kuid erinevalt Eesti asulast, käis 20 sekundit hiljem samal tänaval relvapauk – teatud grupeeringute vaheline tavaline „lahendus“.

Korp! Lembela raamatuklubi on üritus, mis toimub üks või kaks korda aastas meie liikmete endi initsiatiivil, et motiveerida meid rohkem lugema ja uusi teadmisi ammutama. Igal raamatuklubi õhtul, siis kui raamat on loetud, kutsutakse külla ka autor, tõlkija vm raamatuga lähedalt seotud külaline.

Korporatsioon Lembela värske värvikandja ksv! Helen Pais ja külaline Liina Metsküla raamatuklubi õhtul.
Korporatsioon Lembela värske värvikandja ksv! Helen Pais ja külaline Liina Metsküla raamatuklubi õhtul.