Sümboolika

Korporatsioon Lembela sümboolika on enamjaolt pärit juba korporatsiooni asutamise ajast. Meie sümboolika tähistab meie ühtekuuluvust ja ühist identiteeti.

Sümboolika hulka kuuluvad lipp, vapp, sirkel ning meie värvid: helebeež, roheline ja violetne. Värvidel on oma tähendus. Helebeež tähistab sõprust, roheline värv ausust ning violetne kohusetruudust.

Korporatsiooni tegevliikmed ja vilistlased kannavad korporatsiooni värve tekli, värvilindi ja sõrmusena.

Vapp

Korporatsioon Lembela vapp on ümbritsetud vapirosetiga ning vapikilbi kohal on messingist akantuspärg. Vapikilp koosneb neljast osast: üleval vasakul on violetsel taustal kuldsete numbritega kujutatud korporatsiooni asutamiskuupäev, all vasakul on rohelisel taustal igavene akadeemiline tuli, all paremal on helebeežil taustal tähed SAK, mis tähistavad värvide tähendusi – sõprust, austust, kohusetruudust, ja üleval paremal on korporatsiooni lipuvärvide taustal kuldne korporatsiooni sirkel. 

Vapi juures toimuvad üldjuhul kõik korporatsiooni olulisemad tseremooniad ja pidulikud sündmused – näiteks koosolekud ja ka uute rebaste ning värvikandjate korporatsiooni vastuvõtmine. 

Korporatsioon Lembela vapp

Lipp

Korp! Lembela lipu tunneb ära helebeeži, rohelise ja violetse värvigamma järgi. Korporatsioonil on oma lipulaul, mille viisi on loonud auvilistlane Ester Mägi.

Korporatsioon Lembela lipp

Sirkel

Sirkel ehk vääntäht on korporatsioonides kasutusel olev traditsiooniline välismärk. Korporatsioon Lembela sirkel tähendab ühe, katkematu joonega tõmmatud lühendit ladinakeelsest lausest Vivat, Crescat, Floreat Corporatio Lembela in aeternum! (Elagu, kasvagu, õitsegu korporatsioon Lembela igavesti!). Sirklit kantakse rebaseteklil ning sellega kinnitatakse värvilint riietuse külge.

Korporatsioon Lembela sirkel

Värvilindid

Värvilindid on Lembela värvikandja välismärk.

igapäevane värvilint – korp! värvides 1,5 cm laiune lint, mida kantakse koos tekliga igapäevaselt.

kommersilint – korp! värvides 3 cm laiune värvilint, mida kantakse ainult kommersi ajal koos värvitekliga.

pidulik lint – korp! värvides umbes 1 cm laiune käsitsi valmistatud värvilint, mida kantakse koos õhturiietusega või rahvariietega väga pidulikel üritustel, nagu ball, perekonnaõhtu, aktus, vabariigi aastapäeva üritused, kooli lõpuaktused, pulmad, matused või eriüritused (näiteks Laulu- ja Tantsupeol osalemine).

särp – korp! värvides ligikaudu 15 cm laiune värvilint, mida kannab ainult juhatus rongkäikudel, kommersil ja muudel juhtudel, kus tuuakse välja korp! lipp. 

Korporatsioon Lembela kommersilint

Värvitekkel

Värvitekkel on korporatsiooni värvides peakate, mida kannavad korporatsiooni täisliikmed ehk värvikandjad. Tekli põhi on helebeež, äärel on värvid roheline ja violett. Tekli põhjale on violetse niidiga tikitud rosett ja korporatsiooni sirkel.

Korporatsioon Lembela värvitekkel

Kuldrebasetekkel

Kuldrebased ehk teenekad ja tublid lembela liikmed võivad värvitekli asemel kanda musta sametist teklit, mille põhjale on tikitud kuldse niidiga rosett ja korporatsiooni sirkel.

Korporatsioon Lembela kuldrebasetekkel

Rebasetekkel

Rebaseteklit kannavad organisatsiooni kõige nooremad liikmed ehk rebased. Tekkel on musta värvi ja vasakule küljele on kinnitatud korp! sirkel. 

Korporatsioon Lembela rebasetekkel

Sõrmus

Korporatsiooni värvikandjad saavad igapäevaselt kanda Lembela sümboolikaga kaunistatud kullast või hõbedast valmistatud sõrmust. Sõrmuse plaadil on korporatsiooni värvid ja sirkel. 

Korporatsioon Lembela sõrmus