Sümboolika

Korp! Lembela sümboolika on enamjaolt pärit juba korporatsiooni asutamise ajast. Meie sümboolika tähistab meie ühtekuuluvust ja ühist identiteeti.

Sümboolika hulka kuuluvad lipp, vapp, sirkel ning meie värvid: helebeež, roheline ja violetne. Värvidel on oma tähendus. Helebeež tähistab sõprust, roheline värv ausust ning violetne kohusetruudust.

Korporatsiooni tegevliikmed ja vilistlased kannavad korporatsiooni värve tekli, värvilindi ja sõrmusena. 

Lipp

Korp! Lembela lipu tunneb ära helebeeži, rohelise ja violetse värvigamma järgi. Korporatsioonil on oma lipulaul, mille viisi on loonud auvilistlane Ester Mägi.

Korp! Lembela lipp

Vapp

Korporatsioon Lembela vapp on ümbritsetud vapirosetiga ning vapikilbi kohal on messingist akantuspärg. Vapikilp koosneb neljast osast: üleval vasakul on violetsel taustal kuldsete numbritega kujutatud korporatsiooni asutamiskuupäev, all vasakul on rohelisel taustal igavene akadeemiline tuli, all paremal on helebeežil taustal SAK, mis tähistab värvide tähendusi, ja üleval paremal on korporatsiooni lipuvärvide taustal kuldne korporatsiooni sirkel. 

Vapi juures toimuvad üldjuhul kõik korporatsiooni olulisemad tseremooniad ja pidulikud sündmused – näiteks koosolekud ja ka uute rebaste ning värvikandjate korporatsiooni vastuvõtmine. 

Korporatsioon Lembela vapp


Sirkel

Sirkel ehk vääntäht on korporatsioonides kasutusel olev traditsiooniline välismärk. Korporatsioon Lembela sirkel tähendab ühe, katkematu joonega tõmmatud lühendit ladinakeelsest lausest Vivat, Crescat, Floreat Corporatio Lembela in aeternum! (Elagu, kasvagu, õitsegu korporatsioon Lembela igavesti!).


Korporatsioon Lembela sirkel